12.3.2010

Od 20:30
Vstupné 250,- CZK

TURNÉ SKUPIN ALKEHOL, DOGA A TRAKTOR

PŘEDPRODEJ : 180,- + POPLATKY

www.alkehol.cz

www.dogamusic.cz 

www.traktor-rock.cz

Společné turné skupin Alkehol, Doga  a Traktor - turné obsahuje 11 společných koncertů , skupina Alkehol při této příležitosti oslaví 18 let a kapela Doga bude propagovat aktuální album Karikatury, speciálním hostem bude skupina Traktor. Alkehol představí kompletně novou scénu a efekty.

 

Alkehol vznikli v roce 1991, kdy se Ota Hereš a Petr Buneš, tehdy kytaristé trashmetalové skupiny Kryptor, rozhodli složit ne-trashmetalové písně s hospodskými texty. Ústředím místem, kde svou tvorbu konzultovali, byla pražská restaurace „Na Slamníku“. První album skupiny Alkehol bylo nahráno v dubnu 1992. Kromě dvou hudebníků Alkeholu se na nahrávání podílel Filip Robovski a Lou Fanánek Hagen. Album s názvem „Alkehol“ vyšlo 8. června 1992.

Po úspěchu alba Alkehol se dalšími členy skupiny stali Martin Melmus (dříve Törr) a Tonda Rauer. Od té doby se sestava nikdy nezměnila. První koncert odehrál Alkehol v Duchcově (30. října 1992), kde vystoupil jako předkapela skupiny Kabát. Úspěch skupiny pokračoval vydáním desky S úsměvem se pije líp v roce 1993, která vyhrála televizní hitparádu a po které skupina vystoupila ve vyprodaném sále Lucerna v Praze.

Od té doby odehrála skupina Alkehol stovky koncertů, několik turné, zúčastnila se řady festivalů a za dobu existence vydala 13 řadových alb.

 

 

 

 
 
Lidový Dům na Facebooku