9.12.2010

Od 20:30
Vstupné 220,- CZK

STO ZVÍŘAT

VSTUPNÉ

Předprodej: 180 + poplatky     www.tickestream.cz

Na místě: 220

 

Skupina Sto zvířat letos na podzim oslaví své 20. narozeniny. Kapela vznikla v roce 1990 jako projekt Jana Kaliny (bicí, zpěv, autor hudby) a Tomáše Belka (tenorsaxofon, texty), kteří právě přišli z vojny a oslovili zpěvačku Janu Jelínkovou. Spolu s dalšími spoluhráči se stali vzápětí nevědomky průkopníky stylů ska a rocksteady u nás.

Sto zvířat má za sebou více jak 1200 koncertů a festivalů v Čechách, desítky koncertů v Německu, Francii a Švýcarsku a dvouměsíční turné po USA. Během své dvacetileté existence vydala Zvířata 7 řadových alb, DVD „Jste normální?“ a mají na svém kontě účast na bezpočtu kompilací u nás i v zahraničí. Ze Sto zvířat se postupem let stala jistota českých rockových klubů a jako jedna z našich nemnoha kapel se pravidelně účastní všech velkých letních festivalů (Rock for People, Trutnov Open Air, Sázava Fest, Mighty Sounds, Votvírák a další).

V roce 2008 v rámci T-music Tour Zvířata vyprodala pražskou Lucernu a získala Anděla za album Rozptýlení pro pozůstalé v kategorii Ska & reggae.

Na podzim letošního roku absolvuje Sto zvířat turné k dvacátým narozeninám s playlistem složeným z nejlepších písní zvířecího repertoáru jako např. Napospas, Podpaží, Vrány, Kanál, Nejkratší cesta, Novgorod, Nic, Škola nebo Dáma s čápem.

Zvířata tak můžete vidět a slyšet v Praze v Malé sportovní hale (20. 10. 2010), ale i v Brně, Pardubicích, Ostravě, Plzni, Hradci Králové, Olomouci, Českých Budějovicích, Litomyšli a mnoha dalších městech.

 

www.stozvirat.cz

 

 
 
Lidový Dům na Facebooku